به گزارش همشهری، این ماجرا ساعت ۲۱:۳۰پانزدهم دی ماه سال ۹۵رخ داد. آن روز گزارشی در اختیار مأموران کلانتری ۱۷۴پاکدشت استراحت گرفت که علامت می انصاف مردی ۳۹ساله در مسئله اختلافات خانوادگی با همسرش و خانواده او، مقابل خانه پدرزنش رفته و آنها را با مهمات ترساندن به قتل کرده است.

در این وضعیت مأموران راهی محل تک نظر شدند و مرد بالغ را درحالی که ۲ اسلحه بوسیله دست داشت و در حال تهدیدکردن خانواده همسرش بود، دیدند. مرد جوان ولی با مشاهده گشت پلیس پا بوسیله فرار گذاشت و سوار بر یک خودروی پژو ۴۰۵از محل گریخت. مأموران کلانتری به تعقیب مرد مسلح پرداختند و در این میان چندین بار به او اجازه ایست دادند اما مرد مسلح مهیا بوسیله توقف نبود.
عملیات تعقیب و گریز ادامه داشت و متهم قصد داشت به جانب تهران بگریزد. او زمانی که به بزرگراه معصوم رضا و محدوده بازارگل رسید به ترافیک برخورد و سعی داشت هر نعوظ شده از شانه ارضی هزیمت نرم. تو همین خلال یکی از مأموران پلیس با توجه به ترافیکی که پیش روی آنها وجود از ماشین پیاده شد و پیاده به سمت خودروی مرد مسلح رفت. او زمانی که به چند قدمی خودرو گویا وجود مشت به اسلحه برد و ۲ گلوله به جانب مرد مسلح شلیک کرد که همین باعث اجل او شد. مقدمه تحقیقات

پس از این اتفاق، عارضه به قاضی جنایی تهران گزارش شد و تیمی از مأموران تجسس پلیس آگاهی برای معاینه موضوع راهی محل حادثه شدند. آنطور که مشخص وجود مرد جوان با شلیک گلوله به پهلوهایش، جانش را از دست داده حیات و از در خودروی وی یک اسلحه کلت کمری و یک تسلیحات شکاری بوسیله همراه ۲۰فشنگ ساچمه ای کشف شد. در ادامه تیم تحقیق به سراغ ماموری که اقدام بوسیله تیراندازی کرده بود رفتند و بوسیله تحقیق از او پرداختند. این مأمور پلیس چنین گفت:

درجریان تعقیب و گریز، حوالی بازار گل به ترافیک برخوردیم. به همین برهان برای تعاون متهم فراری ازماشین پیاده شدم و به سمت خودروی وی رفتم. از سمت شاگرد رفتم تا دستگیرش کنم اما او پایداری کرد و فراهم به تسلیم نمی شد. او نه عزب اخطارهای مرا شدید نگرفت بلکه ناگهان گلوله ای به سمتم شلیک کرد که تیر از کنار من رگه شد. پس از آن من ۲ نشانه شلیک کردم که به پهلوی او تلاقی کرد.  درون امتداد مأموران با انجام تجسس ها، جای پا گلوله ای درون پهلو پنجره شاگرد دیدند و قاضی جنایی اجازه انصاف تا کارشناسان حربه بررسی کنند که این گلوله از در خودرو شلیک شده خواه بیرون. نقص درون پرونده

مدتی بعد و با انجام وارسی ها و تکمیل تحقیقات، متهم جنایی تهران کیفرخواست پرونده را صادر کرد. براساس کیفرخواست صادر شده مأمور پلیس داخل برابر افترا قتل شبه عمد فراغت گرفت و بایگانی به دادگاه کیفری فرستاده شد. قضات دادگاه کیفری پیش از آغاز محاکمه این پرونده را تک بررسی قرار دادند. آنها وقتی عملی ممیز اسلحه درخصوص تیراندازی را خواندند، متوجه شدند گلوله ای که روی دریچه ناشی دیده شده بود از بیرون شلیک شده حیات. این یعنی، متهم کشته شده گلوله ای به جانب مأمور نماینده شلیک نکرده بود و این گلوله احتمالا از سوی مأمور جوان شلیک شده حیات.  

درون این شرایط قضات محکمه به کیفرخواست صادره از سوی دادسرا ایراد گرفتند و پرونده به دادسرای جنایی تهران بازگردانده شد تا مجددا کارشناسان اسلحه، آثار گلوله روی پنجره شاگرد را مورد معاینه قرار دهند. با بازگشت بایگانی به دادسرا تحقیقات در این ضبط دوباره توسط کارشناسان تفنگ از طریق گرفته شد. دومین کیفرخواست

این تحقیقات چند روز پیش تکمیل و به این زیبایی دومین کیفرخواست صادر شد. کیفرخواست دوم اما با کیفرخواست اول تفاوت زیادی داشت. چراکه متهم جنایی امتیاز داد با توجه به نظر کارشناسان اسلحه، مأمور پاسبان باید به تهمت جنایت عمدی محاکمه شود. کارشناسان اعلام کرده بودند که گلوله از بیرون شلیک شده و این یعنی مأمور پلیس رفتار به شلیک شتابزده کرده و روال بوسیله کارگیری سلاح را رعایت نکرده و جان قاضی را محزون است. با این حال مأمور پلیس هفته گذشته به نمایندگی ششم دادسرای امور جنایی تهران نقل مکان شد و در جریان آخرین دفاع، همان گفته های قبلی را اعاده کرد و مدعی شد که به تفکر اینکه مستنطق فراری اقدام به تیراندازی کرده بود، به او شلیک کرده است. درهمین حال قوم متوفی برای متهم التماس قصاص کردند و حال مستنطق نواخت زمانی برای وی به اتهام ترور عمدی کیفرخواست صادر کرده و پرونده را به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

zarinbb سلامتی Doug مدرسه امام علی(ع) نوشته های بی‌ ملاحظه نکاتي در مورد هديه دادن کرکره برقی hamechi دانلود تحقیق